суботу, 5 грудня 2015 р.

Дроби в нашому житті



Конспект уроку "Дроби в нашому житті"
Урок математики у 6 класі

Мета. Систематизувати знання, набуті в ході вивчення теми «Дії зі звичайними
             дробами», та відпрацювати навички використання цих знань для   виконання вправ, що передбачають усі арифметичні дії з дробами. Активізувати пізнавальну діяльність учнів, сприяти розвитку інтелектуальних і творчих здібностей, розвивати навички   мислення, формувати вміння генерувати   ідеї, розвивати пам’ять .  Надати можливість  продемонструвати власні  здібності і  вміння їх використовувати.
Виховувати культуру математичного мовлення; активність учнів, увагу, інтерес до нових життєво необхідних знань і прагнення їх набути.
Тип уроку. Урок систематизації та узагальнення знань.
Форма уроку: урок - проект.
Наочні посібники. Мультимедійна система: комп’ютер, проектор, екран;    
                                  плакати із кросвордом.
                                              Хід уроку.
І. Організація класу.
Вступне слово вчителя.
Сьогодні у нас незвичний урок . І причин на це три. По-перше: до нас завітали гості; по-друге: наш урок проходить в рамках предметного тижня математики; по-третє: ми закінчили вивчати дії зі звичайними дробами. Сьогоднішній урок ми проведемо у вигляді подорожі до країни звичайних дробів. Там ми дізнаємося про позначення та використання дробових чисел у різні часи та в різних країнах світу.
Епіграфом уроку стануть слова відомого математика  Р. Декарта
                                                            Не достатньо мати
                                                            лише добрий розум,
                                                            головне – це добре
                                                            застосовувати його.
               
  Дехто каже, що математика
  Лише цифри, теореми, правила.
  Та як довела всесвітня практика,
  Ця наука всіх наук галактика…
І сьогодні ми намагатимемось вам це довести. Оскільки ми завершили вивчати дії зі звичайними дробами, я думаю ,що кожен зрозумів, яку роль відіграють дроби в нашому житті. Усюди - в побуті, домашньому господарстві, у будь-якій іншій галузі - ми зустрічаємося з дробами. Яку роль відіграють дроби в нашому житті? Відповідь на це питання ми отримаємо, попрацювавши над однойменним проектом.
         Я повідаю  секрет вам незвичайний,
         Що і дробам, як і людям повсякчас,
         Різні якості і риси притаманні
         І про них наступна розповідь для вас.
Девіз уроку :                       Не махай на все рукою,
                                              не лінуйся, а учись,
                                              Бо чого навчився    в школі,                                                                                  знадобиться ще   колись
Творчі групи: “Пошукова лабораторія”
                           “Мистецька лабораторія”
                            “Магістри правил”
                            “Віртуози обчислень”
ІІ. Захист проектів учнями.
  Блок 1“Пошукова лабораторія”
   Блок 2  “Мистецька лабораторія” (після третього слайду гра на скрипці,  в кінці захисту проекту – пісня « Про дроби» на музику «смерека»)
Слайд -   Людина і дроби
Людина і дроби ( слайди)
1/12  маси тіла людини становить кров
½  всієї крові міститься в кровоносних судинах
1/5  у печінці
4/25  у селезінці
1/10  у підшкірних судинах
3/50 л крові виштовхується за одне скорочення серця 
          виштовхується серцем за одну хвилину.
Земля і дроби
3/4 – покрито водою
1/4 – суша
1/8 – поверхня Землі на якій можна жити
1/8 -  пустелі, гори, ліси,
3/32 – місця , де можуть жити люди
 1/32 – поля, де вирощують врожай.
  
 Блок 3   “Магістри правил”
Фізкультвікторина
  Якщо ви вважаєте, що
  в житті необхідні знання про дроби - підніміть вгору руки;
  розв'язувати різні задачі та рівняння - кліпніть очима;
  що урок математики розвиває логіку вашого мислення, то покрутіть головою вправо і вліво;
  що хороша дисципліна на уроці - запорука вашого успіху та знань, то зіжміть і розіжміть пальці ваших рук;
  ви дисципліновані і уважні на уроці - сплесніть у долоні;
  щоб бути здоровими, потрібно займатися спортом, то зробіть вдих і видих.
      
 Блок 4    “Віртуози обчислень”
                     Розвязування задач.Кросворд.
Підсумок уроку. Оцінювання учнів.
Рефлексія
Домашнє завдання
СИНІЙ – повт. §12-16 № 506(1), 510(1), дод.514  
ЗЕЛЕНИЙ – повт. §12-16 № 506(2), 510(2), дод.514;
ЧЕРВОНИЙповт. §12-16 № 506(3), 510(3), дод.517;
ЖОВТИЙ  - повт. §12-16 № 506(4), 510(4), дод.517;
СІРИЙ – повт. §12-16 № 513, 515, дод.518;





                    Презентація учнів №1       
Презентація учнів №2 Презентація учнів №3 Презентація учнів №4

Немає коментарів:

Дописати коментар